Що чекає українців у 2018 році: в Нацбанку дали прогноз


Що чекає українців у 2018 році: в Нацбанку дали прогноз

Рівень життя українців в найближчі роки буде підвищуватися, впевнене керівництво Нацбанку, яке опублікувало днями основи кредитно-грошової політики НБУ на 2018 рік. Цьому сприятиме зростання світової економіки, від якої серйозно залежить наша, як експортно-інтегрована.

Основними факторами економічного зростання в Україні в Нацбанку називають продовження структурних реформ (зокрема подальше спрощення ведення бізнесу), поліпшення інвестклімату, зниження ставок по кредитах, диверсифікацію українського експорту і вихід на нові ринки. Фактори ризику: зростання світових цін на енергоресурси, підвищення акцизів на алкоголь і тютюн, а також тарифів до єврорівня, зростання зарплат і пенсій, збільшення світового попиту на продовольство і збільшення обсягів його експорту.

“Ці ризики лежать поза впливом кредитно-грошової політики НБУ, тому вони враховані в оцінці інфляції на рівні вишому, ніж у розвинених економіках”, – йдеться в документі.

Головні прогнозні цифри від НБУ на 2018 рік такі: інфляція – 6% (на 2017 р. НБУ розрахував 9,1%), ВВП – 3,22 трлн грн при реальному зростанні 3,2% (2017: 2,85 трлн грн і 1,6%); сальдо торгового балансу – мінус $6,71 млрд (2017: мінус $5,87 млрд). При цьому повинні зрости як експорт, так і імпорт, але імпорт зросте більше, середня номінальна зарплата складе 7440 грн при реальному зростанні 3% (2017: 6770 грн при реальному зростанні 15,8%, тобто в 2018 р. доходи стануть збільшуватися в п’ять разів повільніше, ніж в нинішньому).
Безробітних стане менше – 8,6% проти нинішніх 9,3%.

Також Нацбанк обіцяє стабільну гривню за рахунок зростання золотовалютних резервів більш ніж на третину, або до $27,1 млрд. Яким може бути курс гривні в 2018 р., в документі не повідомляється. Але ринковий курс показує, що за останні 12 місяців нацвалюту хоч і гойдало, але по факту вона навіть трохи зміцнилася.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування