Максимальна інфляція серед країн єврозони була зафіксована в Литві, Латвії та Естонії


Максимальна інфляція серед країн єврозони була зафіксована в Литві, Латвії та Естонії

Споживчі ціни в єврозоні в липні 2017 року виросли на 1,3% в річному вираженні, свідчать остаточні дані Статистичного управління Європейського союзу.

Значення показника збіглося з прогнозом аналітиків, попереднім показником і з показником за червень.

Порівняно з червнем ціни знизилися на 0,5%, що також збіглося з прогнозом.

Споживчі ціни без урахування таких волатильних факторів, як ціни на енергоносії, продукти харчування та алкоголь (індекс CPI Core, який відстежує Європейський центральний банк), збільшилися на 1,2% в річному вираженні.

Продукти харчування, тютюнові вироби і алкоголь в липні подорожчали на 1,4% до липня 2016 року, енергоносії – на 2,2%, послуги – на 1,6%.

У Німеччині інфляція у липні склала 1,5%, як і в попередньому місяці. У Франції споживчі ціни зросли на 0,8%, в Італії – на 1,2%, в Іспанії – на 1,7%. У Великобританії ціни підвищилися на 2,6%.

Максимальна інфляція серед країн єврозони була зафіксована в Литві, Латвії та Естонії (4,1%, 2,6% і 3,9% відповідно). В Ісландії споживчі ціни впали на 1,9%, в Ірландії – на 0,2%.

За підсумками червневого засідання Європейського центрального банку експерти ЄЦБ знизили прогноз інфляції в регіоні на поточний рік до 1,5% з 1,7%, на 2018 рік – до 1,3% з 1,6%, на 2019 рік – з 1,7% до 1,6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування