Нацбанк вводить в обіг нові пам'ятні монети


Нацбанк вводить в обіг нові пам'ятні монети

Національний банк України з 15 серпня 2017 року вводить в обіг дві пам’ятні монети “Косівський розпис” – монету зі срібла номіналом 10 грн та монету із нейзильберу номіналом 5 грн.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

“Монети “Косівський розпис” присвячені яскравій перлині українського народного мистецтва – косівській кераміці, яка отримала свою назву від міста Косів Івано-Франківської області. Естетику і стиль, народжені в українських Карпатах, не переплутаєш ні з чим.

Основні елементи косівського розпису – квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі виконані в особливій гамі переважно зеленого, жовтого та коричневого кольорів. Вірність традиції, насичені яскраві кольори, тематичні сюжети – усе це і сьогодні вирізняє оригінальний косівський розпис”, – йдеться в повідомленні.

Монета “Косівський розпис” зі срібла виходить номіналом 10 гривень тиражем 3,5 тисячі штук. А монета “Косівський розпис” із нейзильберу виходить номіналом 5 гривень тиражем 40 тисяч штук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування