Хто не отримає пенсію в Україні після реформи (інфографіка)


Хто не отримає пенсію в Україні після реформи (інфографіка)

Щоб заробити пенсію, достатньо мати 15 років стажу. Різниця тільки в тому, що зараз українці з 15 роками стажу виходять на пенсію в 60 років, а в 2028-му, якщо реформу приймуть, будуть виходити на заслужений відпочинок в 65 років, повідомляє “Сегодня”.

Мінімальна вимога для отримання пенсії в 65 років не змінюється, її закріпили на рівні 15 років. А ось вимоги для пенсії в 63 і 60 років будуть рости 10 років, збільшуючись з кожним роком на 12 місяців. Так, наступного рокуі в 60 років отримати свою пенсію зможуть українці з 25 роками стажу, а до 2028-му потрібно відпрацювати як мінімум 35 років.

Детальніше про те, як змінюватимуться вимоги до стажу, можна дізнатися, ознайомившись із інфографікою.

А ось тим українцям, у яких немає і 15 років стажу, пенсія не передбачена, але соціальну допомогу від держави вони отримати можуть. Зараз приблизно 100 тисяч українців пенсійного віку пенсію не отримують. Правда, відповідно до закону “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію”, розмір такої допомоги – всього 30% від прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Як розповіла експерт в сфері пенсійного забезпечення, кандидат економічних наук Лідія Ткаченко, якщо загальний дохід українця старше 60 років менше мінімальної пенсії, він має право звернутися до органів соціального захисту та крім соціальної допомоги отримати доплату до рівня прожиткового мінімуму.

Довідка Finance.UA:

  • Реформа передбачає осучаснення пенсій шляхом перерахунку з 1 жовтня 2017 року соцвиплат з використанням: єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році в сумі 3 тис. 764,4 грн.
  • Пенсійна реформа передбачає вихід на пенсію за умови наявності страхового стажу не менше 25 років, який до 2028 року підвищиться до 35 років.
  • Переглядаються також умови індексації пенсій і щомісячних страхових виплат. Так, в 2019-2020 роках індексація здійснюватиметься за окремим рішенням Кабінету міністрів.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування