У кого найбільше зросли зарплати цього року


У кого найбільше зросли зарплати цього року

Найбільше в Україні отримують працівники авіаційного транспорту, йдеться в даних Держстату, повідомляє “Сегодня”.

Їхня середня зарплата – майже 28 тисяч гривень. Правда, вакансій у цій сфері небагато, та й вимоги високі. Наприклад, бортпровідник на міжнародних рейсах може заробляти 26-50 тисяч гривень, але при цьому має ідеально знати англійську мову, мати вищу освіту і пройти додаткове навчання. Крім того, доведеться пройти “фейс-контроль”.

На другому місці офіційного рейтингу зарплат – фінансисти і страховики. Їхня середня зарплата – понад 12 тисяч.

Офіційна статистика не враховує зарплату в вузьких сегментах ринку праці, зазначає HR-експерт Олександр Білоус. При цьому дуже часто роботодавці доплачують у конвертах, тому реальна зарплата, наприклад, страховиків може залежати від відсотка продажів і бути більше 12 тисяч.

“Найбагатші в Україні, якщо не брати до уваги бізнесменів та якісь виняткові посади генеральних директорів, – ті, хто заробляє в доларах. Більшість наших айтішників працюють на іноземні ринки, їхня праця оплачується у валюті, тому після девальвації вони стали найбагатшою сферою”, – розповідає Білоус.

Найбільше зарплата за останні півтора роки зросла у “білих комірців”, розповідає HR-експерт Тетяна Пашкіна. На 30-35% “розбагатіли” працівники рекламного ринку, на 33% зросла заробітна плата адміністративного персоналу, на 32% більше отримують бухгалтери. У сфері автобізнесу приріст склав 35%. Активно ростуть зарплати і у продавців – плюс 29%.

При цьому експерти відзначають, що різка девальвація гривні за останні кілька років “з’їла” високі гривневі зарплати. Як каже виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, приблизно чверть споживчого кошика – імпорт. Зростає курс долара – ростуть ціни на бензин, енергоносії, імпортну техніку, деякі ліки і т.д. Наприклад, рівно три роки тому долар в Україні продавався по 12 гривень. На той момент зарплата в 10 тисяч гривень – еквівалент 800 доларам. Зараз же 800 доларів це вже 21 тисяча гривень.

Довідка Finance.UA:

  • За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, середня зарплата за підсумками цього року досягне більше семи тисяч гривень, її зростання складе 16%.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua