Поставлено новий рекорд ефективності сонячних панелей


Поставлено новий рекорд ефективності сонячних панелей

Вчені з бельгійського дослідного центру IMEC (Міжуніверситетський центр мікроелектроніки) змогли збільшити продуктивність перовскітних сонячних батарей до 23,9%, пише CleanTechnica.

Новий рекорд був встановлений через кілька тижнів після того, як корейські вчені заявили про збільшення ефективності гібридних перовскітних сонячних елементів до 22,1%. Для цього бельгійські дослідники змінили перовскіт за допомогою кремнію. У новій версії використовується перовскіт CsFAPbIBr, який збільшив конверсію перовскітного шару до 15,3%.

Дослідницька група також змінила архітектуру перовскітно-кремнієвого з’єднання. Вчені текстурували його верхній шар для зменшення відбиття, і в той же час помістили відбивну рідину між перовскітом і кремнієм. Щоб знизити вартість виробництва, в новій сонячній батареї використовується елемент площею 4 см2. Відбивні елементи меншої площі дозволили вченим збільшити конверсію до 25,3%, однак це збільшило б їх вартість через складність виробництва.

Перовскіт відноситься до класу кристалічних матеріалів, які можуть бути легко синтезовані для реплікації властивостей мінерального перовскіту, що зустрічається в природі. Він дешевший за кремній, і він підходить для великого і недорогого виробництва. Навіть без перовскітів вартість сонячної енергії вже зараз конкурує з викопним паливом. Якщо перовскіти з’являться на ринку, то вартість сонячної енергії може впасти в рази.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування