Чим загрожують спроби перепродажу авто з іноземними номерами - юрист — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чим загрожують спроби перепродажу авто з іноземними номерами - юрист

Особисті фінанси
2661
Українці, які бояться купувати машину з іноземними номерами, чинять правильно.
Про це заявляє керуючий партнер Адвокатського бюро «Маліченко і партнери» Катерина Маліченко.
«Давайте розглянемо право власності як тріаду — право користування, володіння і розпорядження (у нашому випадку — машиною). З цього ланцюжка випадає істотний фактор — володіння: заплативши за таке авто, ви отримали право їздити на ньому, але не більше. Власником ви не стали, як і людина, яка у вас його купить. Не варто забувати, що якщо таку машину в Україні вкрадуть — наші правоохоронці не візьмуть навіть заяву.
Згідно з митним законодавством, авто на іноземних номерах може перебувати на нашій території до 10 днів. Схема, якою користуються організації, що надають послуги ввезення, проста: машину оформляють на іноземця або на підприємство, що знаходиться, наприклад, у Литві; перетинає кордон на цій машині іноземець, і ви маєте право користуватися нею рік. Але покупцеві не відомо точно, хто і коли ввіз цей транспортний засіб, чи існує в реальності в Литві (Польщі і т. д.) та фірма, на яку оформлена машина, чи не перебуває вона де-небудь в розшуку або арешті, наскільки «викатаний» цей рік — все це перевірити при такому способі купівлі дуже складно.
Є один варіант, який найбільш справедливий по відношенню до покупця і підвищить шанси його продажу. Ви можете запропонувати самостійно спостерігати за угодою: ви зв’яжетеся з іноземцем, працюючим на ту саму іноземну фірму, яка є власником авто і з якою укладали договір про підтримку, знову домовитеся про перетин кордону на цьому авто, за кермом якого буде іноземний громадянин.
Але, варто відзначити, що жоден варіант їзди на литовських номерах не є цілком легальним. Про 10 днів я вже згадала, і не важливо, хто і як ввіз це авто до нас: після цих 10 днів ви порушуєте ст. 95 Митного кодексу України. І за це вас можуть оштрафувати на 8500 грн. Потім — штрафмайданчик, а після того, як сплатите штраф, вам доведеться сплатити послуги евакуатора і стоянки», — говорить Катерина Маліченко.
За матеріалами:
autonews.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас