ГПУ повідомила про підозру 5 чиновникам Міноборони за розкрадання майже 70 млн гривень


ГПУ повідомила про підозру 5 чиновникам Міноборони за розкрадання майже 70 млн гривень

Головна військова прокуратура повідомила про підозру п’ятьом чиновникам Міністерства оборони в привласненні загалом 68,2 млн гривень бюджетних коштів.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

Як повідомляється, в ході слідства було встановлено, що протягом 2014-2015 років співробітники Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони при здійсненні держзакупівель касок і бронежилетів для потреб Збройних Сил України розкрадали кошти держбюджету.

У процесі розслідування було допитано понад 100 осіб, вилучено та досліджено понад 3 тис. документів, проведено майже 30 ревізій і складних судових експертиз. В результаті проведених заходів встановлено, що виконувач обов’язків директора зазначеного вище департаменту і начальник одного з управлінь цього департаменту оформили договори купівлі-продажу, за яким Міноборони незаконно виплатило низці фірм – постачальників засобів захисту 32,6 млн гривень ПДВ (незважаючи на те, що згідно із законодавством, операції з постачання військових касками та жилетами на час проведення АТО звільнені від оподаткування).

Читайте також: НАБУ затримало підозрюваного в розкраданні 27 мільйонів Енергоатому

Крім того, додатковими угодами до окремих таких договорів була безпідставно збільшена ціна поставлених касок і бронежилетів, що призвело до зайвих витрат міністерства на загальну суму понад 1,5 млн гривень. Стосовно ще трьох фігурантів справи – співробітника, директора і головного бухгалтера підприємства-постачальника, слідство з’ясувало, що в процесі виконання зобов’язань за договорами ці особи привласнили кошти Міністерства оборони на суму 34,1 млн гривень. Обвинувальні акти щодо всіх зазначених осіб направлено до суду. З метою забезпечення відшкодування збитків накладено арешт на майно обвинувачених.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:ГПУ
Рейтинг популярності матеріалу «ГПУ повідомила про підозру 5 чиновникам Міноборони за розкрадання майже 70 млн гривень» на Finance.ua - 2.2
В Контексті Finance.ua