Максим Пархоменко: податок на нерухомість. Все, що необхідно знати


Максим Пархоменко: податок на нерухомість. Все, що необхідно знати

Якщо у вас в користуванні квартира, яка перевищує нормативні 60 квадратів, то вам доведеться заплатити податок. Для розрахунку буде братися загальна площа нерухомості.

У разі якщо у вашій власності будинок, для отримання платіжки його допустима площа повинна бути понад 120 квадратів. А якщо людина володіє і квартирою, і будинком, то платити доведеться при перевищенні сумарної площі понад 180 кв. м.

До цього списку також відносяться котеджі, дачі і садові будиночки, в тому числі і прибудови до будинків, комуналки.

В цілому платіжки повинні були прийти до 1 липня, а оплатити їх потрібно до останнього тижня серпня.

Зараз українці будуть сплачувати податок за 2016 рік. Враховуючи це, його розрахунок буде проводитись, виходячи з середньої мінімальної зарплати минулого року.

Розмір ставки буде варіюватися від 0-3 % відсотка у цьому році, а в наступному він знизиться до 0-1.5 , при цьому за рахунок зростання мінімальної заробітної плати її номінальний розмір збільшитися. За додаткові 20 квадратів в цьому році потрібно буде заплатити приблизно 826 гривень (3 від мінімалки 2016 року).

У 2018 році ця ставка буде становити вже 1.5 % від мінімальної заробітної плати у 3200 гривень, тобто 960 гривень. У наступному році, за прогнозами уряду, мінімальний оклад зросте до 3723 гривень, в 2019 – до 4173, в 2020 – до 4425.

Таким чином, за рахунок зростання податкової бази платіж за ті ж 20 квадратів буде становити в 2019 – 1116 гривень, в 2020 – 1252 гривень, в 2021 – 1327 гривень.

У разі прострочення платежу, за поточної ставки НБУ потрібно буде заплатити пеню, яка складе приблизно 0.4% на день від розміру податку. При нашому платежі у 826 гривень це буде приблизно 35 копійок на день або 126 гривень на рік.

Варто відзначити, що саму ставку місцеві чиновники цілком можуть легко скоротити, але не можуть її підвищити. Також податкова база в розмірі 60 квадратів може бути збільшена, але не може бути нижча за цю позначку.

В моїх розрахунках був вказаний максимальний розмір податку для додаткових 20 квадратів, і в кожному окремому випадку розмір оплати буде індивідуальний.

Варто сказати, що в країнах Євросоюзу така практика є звичайною річчю, і цей податок у них платять всі.

Способів розрахунку таких податків загалом три: за квадратний метр, відсоток від вартості житла або фіксована плата.

Найбільш поширена саме друга система. Вона використовується в більшості країн ЄС. Сам відсоток є прогресивним і змінюється в залежності від вартості житла і регіону, також сам відсоток можуть збільшувати, зменшувати або повністю прибирати самі муніципалітети.

Така практика характерна для Угорщини. На Кіпрі житло до 120 000 євро оподатковується, у Греції до 200 000 євро. Оцінка такого житла відбувається на підставі кадастрової вартості і часто нижча за ринкову.

Податкова ставка на рік фіксована для кожного квадратного метра в Польщі – 0.17 євро, Чехії – 0.4 євро, Словаччини – 0.03 євро. У Великобританії і Франції немає єдиного податку, його встановлюють муніципалітети. В залежності від регіону його розмір може змінюватися.

Сам податок може сплачувати не тільки власник, а й орендар квартири. Так, в залежності від регіону, податок у Франції буде від 400 євро до 1500 євро на рік.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua