Кабмін розробив методику оцінки бідності в Україні


Кабмін розробив методику оцінки бідності в Україні

Уряд розробив методику визначення “глибини” бідності українців. Про це йдеться у спільному наказі Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Держкомстату.

Відзначається, що методика розроблена на виконання стратегії подолання бідності.

Документ передбачає визначення 3 груп критеріїв оцінки бідності.

1-а група (основні монетарні критерії бідності): сукупні еквівалентні витрати особи нижчі ніж 75% медіанного рівня середньодушових еквівалентних сукупних витрат; сукупні еквівалентні витрати особи нижчі від фактичного (розрахункового) прожиткового мінімуму в середньому на душу населення; загальні еквівалентні доходи особи нижчі ніж фактичний прожитковий мінімум в середньому на душу населення; загальні еквівалентні доходи особи нижчі від законодавчо встановленого прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць у середньому на одну людину.

Для основних монетарних критеріїв бідності розраховуються наступні показники: сукупний дефіцит доходу бідного населення; середній дефіцит доходу бідного населення; глибина бідності.

2-а група (інші монетарні критерії бідності): еквівалентні витрати особи нижчі за межу бідності, визначену Організацією об’єднаних націй (ООН для країн Центральної та Східної Європи як гривневий еквівалент 5,05 долара згідно з паритетом купівельної спроможності; середньодушові еквівалентні доходи особи нижчі ніж 60% медіанного рівня середньодушових еквівалентних доходів за шкалою еквівалентності Європейського Союзу.

3-я група (немонетарний критерій бідності): наявність в домогосподарствах через брак коштів 4 з 9 ознак депривації (скорочення або повне позбавлення можливості задовольняти основні потреби).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua