Укретелеком віддав ліквідне майно в заставу в Сбербанку, хоч має борги перед держбанками - ГПУ


Укретелеком віддав ліквідне майно в заставу в Сбербанку, хоч має борги перед держбанками - ГПУ

ПАТ «Укртелеком» та ВАТ «Сбербанк России» було укладено кредитний договір на 250 млн дол. з терміном погашення до 16.11.2016. За цим договором ПАТ «Укртелеком» передало для ВАТ «Сбербанк России» в заставу “все ліквідне майно”.

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 12.07.2017 щодо кримінального провадження за фактами приватизації 92,79% держпакета акцій ВАТ «Укртелеком» за заниженою вартістю, невиконання покупцем пакета акцій – ТОВ «ЄСУ» – умов приватизації щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП), незаконного фінансування в 2012-2013 роках створення ТМСП за рахунок коштів держбюджету в сумі 220 млн грн.

«На даній стадії досудового розслідування у кримінальному провадженні за результатами проведених судових експертиз вже встановлено спричинення збитків державним інтересам на суму 1 843 043 000 грн., зокрема внаслідок продажу 92,7906% пакету акцій ВАТ «Укртелеком» за заниженою вартістю, а також внаслідок невиконання ТОВ «ЕСУ» умов договору від 11.03.2011 щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення», – констатується в судових матеріалах.

У них також зауважується, що відповідно до договору купівлі-продажу від 11.03.2011 №КПП-582 ТОВ «ЕСУ» за придбаний пакет акцій ВАТ «Укртелеком» зобов`язалось перерахувати Фонду держмайна кошти в сумі 4,24 млрд грн упродовж 30 календарних днів та в сумі 5,29 млрд грн упродовж 60 календарних днів від дати нотаріального посвідчення договору.

«Після сплати першого траншу за договором, на решту грошових зобов`язань ТОВ «ЕСУ» випустило облігації серій «А» та «В» з терміном обігу 2 роки, які за договорами купівлі-продажу цінних паперів передано державним банкам, зокрема, АТ «Укрексімбанк» та АТ «Ощадбанк».

До теперішнього часу ТОВ «ЕСУ» своїх зобов`язань за вказаними договорами у повному обсязі не виконало, внаслідок чого утворена заборгованість перед АТ «Ощадбанк» та АТ «Укрексімбанк», яка постійно збільшується», – йдеться в судових матеріалах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ГПУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua