Суд скасував списання з Газпрому $3 мільйонів на користь України


Суд скасував списання з Газпрому $3 мільйонів на користь України

Апеляційний суд скасував списання 79,9 млн грн (близько $3,09 млн) дивідендів від Газтранзиту, що підлягають сплаті Газпромом.

Так, Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Києва від 6 червня, згідно з яким Державній виконавчій службі було дозволено провести списання 79,877 млн грн дивідендів, що підлягають сплаті компанії Газпром (Росія) від приватного акціонерного товариства Газтранзит (Київ) в рахунок погашення накладених Антимонопольним комітетом штрафу та пені в загальному розмірі 172 млрд грн.

Про це йдеться в постанові суду від 17 липня.

Нагадаємо, що Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу компанії Газпром (Росія) на рішення про стягнення з нього штрафу та пені, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

Пізніше суд заарештував 33,3 млн грн акцій Газтранзиту і стягнув 80,8 млн грн дивідендів Газпрому в рамках стягнення з нього 172 млрд грн штрафу АМКУ.

28 квітня загальна збори акціонерів ПрАТ Газтранзит прийняло рішення направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209,066 млн грн на виплату дивідендів.

З огляду на частку Газпрому 40,2174% акцій в капіталі ПрАТ Газтранзит, він отримає 84,081 млн грн.

Суд вирішив, що заява виконавчої служби про списання дивідендів задоволенню не підлягає, оскільки станом на 31 травня перелік акціонерів Газтранзиту, які мають право на отримання дивідендів за 2016 рік, не визначений.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua