0 800 307 555
0 800 307 555

Поліція: невстановлені особи довели банк "Хрещатик" до банкрутства


Поліція: невстановлені особи довели банк "Хрещатик" до банкрутства

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 29 червня, поліція здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами привласнення державних коштів, фіктивного підприємництва та легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, в особливо великому розмірі.

«Досудовим слідством встановлено, що групою невстановлених осіб, які за попередньою змовою з посадовими особами ПАТ «КБ «Хрещатик», використовуючи «фіктивні» підприємства, здійснено незаконний вивід грошових коштів з указаної банківської установи з метою подальшої їх легалізації. Також дії невстановлених осіб привели до доведення вказаної банківської установи до неплатоспроможності і банкрутства», – йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, Фонд гарантування заявляв, що з допомогою різноманітних схем з банку “Хрещатик” були виведені активи вартістю щонайменше 3 млрд грн. За оцінками Фонду, 84% кредитного портфелю юросіб банку (3,38 млрд грн) – це були інсайдерські позики, причому майже половина портфелю корпоративних клієнтів фактично незабезпечена: кредити на 1,068 млрд грн були видані під заставу «сміттєвих цінних паперів» і ще на 0,57 млрд грн – під заставу майнових прав за контрактами чи ж договорами поруки, або ж взагалі від початку були беззаставними. «З моменту визнання банку неплатоспроможним позичальники не обслуговують свої договори, попри те, що ведуть активну господарську діяльність», – констатували у Фонді.

За даними ФГВФО, майже чверть активів банку «Хрещатик» (на суму 1,87 млрд грн) – боргові цінні папери пов’язаних за банком компаній. «Попри те, що між банком та емітентами облігацій були укладені договори зворотного викупу, станом на січень 2017 року ці зобов’язання не виконані. При цьому, 85% облігацій (на майже 1,6 млрд грн) – незабезпечені. Випуск облігацій проводився під інвестиційні проекти. Утім існують обгрунтовані підстави припускати, що планів реалізовувати ці проекти не було, натомість мала місце схема виведення коштів банку», – зауважували у Фонді гарантування.

Довідка Finance.UA:

  • 5 квітня 2016 року Національний банк визнав неплатоспроможним банк “Хрещатик”.
  • Рішення про віднесення банку “Хрещатик” до категорії неплатоспроможних було прийнято Національним банком на підставі порушення банком нормативів ліквідності та капіталу.
  • Процедура ліквідації банку розпочата 6 червня 2016 року і триватиме до 5 червня 2018 року включно.
  • На 01.06.2017 вкладникам банку «Хрещатик» у межах гарантійної суми було виплачено 2,72 млрд грн (97,2% запланованих виплат).
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua