151
Мінфін опублікував список країн і територій, які не співробітничають з FATF
Міністерство фінансів України відповідно до Указу Президента "Про заходи щодо запобігання легалізації (відмивання) доходів, отриманих незаконним шляхом" від 10 грудня 2001 р. опублікувало список країн і територій, які не співробітничають з питань боротьби із відмиванням доходів, отриманих незаконним шляхом із Групою з розробки фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням грошей (Financial Action Task Force (FATF).
Як передає УНІАН, до таких країн і територій віднесено: острови Кука, Домініканська республіка, Арабська Республіка Єгипет, Гренада, Гватемала, Угорська Республіка, Республіка Індонезія, Держава Ізраїль, Ліванська Республіка, Маршалові острови, М’янма, Науру, Федеральна Республіка Нігерія, Ніуе, Республіка Філіппіни, Російська Федерація, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Вінсент і Гренадіни.
За даними експертів Міжнародного валютного фонду, тільки за допомогою всесвітніх електронних фінансових систем щорічно відмивається від $500 млрд. до $1,5 трлн. незаконно отриманих грошей, що становить 1,5–5 % валового світового продукту. Крім цього, за даними МВФ, у 1998 р. функціонувало близько 4 000 офшорних банків, які отримали ліцензії на здійснення банківської діяльності у 60 офшорних регіонах. Близько 44 % з них знаходяться на Карибських островах та в Латинській Америці, 28 % — у Європі, 18 % — в Азії і 10 % — на Близькому Сході та в Африці.
На рахунках цих банків знаходиться приблизно $5 трлн. активів. Діяльність цих банків майже не регулюється, щоб не відлякувати клієнтів. Найзліснішими порушниками є банки, розташовані у фіскальних оазах, де не стягуються податки з банківських операцій. 75 з 570 банків на Кайманових островах та 65 з 400 банків на Багамах належать до цієї категорії. Більшість нових банків створюється саме у цих регіонах — наприклад, на острові Науру в Тихому океані, який видав 400 ліцензій, і в югославській Республіці Чорногорія, яка продає ліцензії на здійснення приватної банківської діяльності через Інтернет лише за 9 999 дол.
Уряд США наполягає на тому, щоб МВФ почав активно допомагати FATF (Financial Action Task Force) — спеціальній організації, до якої входять представники тридцяти країн, що її було створено у 1989 р. для боротьби із "брудними" грішми. У жовтні цього року країни G7 вже прийняли рішення про створення на базі FATF нової наднаціональної спецслужби (Egmont Group — фінансовий аналог Інтерполу), яка займеться боротьбою з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму тощо.
За матеріалами:
Поділитися новиною