В Антимонопольному комітеті заявили, що "Бориспіль" надавав знижки тільки МАУ


В Антимонопольному комітеті заявили, що "Бориспіль" надавав знижки тільки МАУ

Державне підприємство “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” протягом 2013-2016 рр. надавало знижки до аеропортових зборів тільки ПрАТ “Міжнародні авіалінії України” (МАУ, Київ), йдеться в опублікованих днями рекомендаціях Антимонопольного комітету України від 14 червня цього року.

“Іншим авіаперевізникам знижки до аеропортових зборів не надавались”, – констатується в документі.

АМКУ нагадує, що в Україні з кінця 2012 року рішенням Мінінфраструктури і Мінекономрозвитку керівникам аеропортів було дозволено надавати авіакомпаніям знижки до аеропортових зборів до 80%. Мова йде про збори за посадку-зліт; за обслуговування пасажирів в аеровокзалі, забезпечення авіаційної безпеки та за наднормативну стоянку повітряних суден.

Антимонопольне відомство відзначає, що в рамках дослідження ринку пасажирських авіаперевезень запитував у міністерств обґрунтування цих знижок, проте не отримав його.

“Надання можливості керівникам аеропортів застосовувати … до 80% знижки до аеропортових зборів за відсутності розрахунків економічної ефективності…, а також без аналізу впливу на ринки надання спеціалізованих послуг в аеропортах України на ринки перевезень пасажирів авіаційним транспортом може свідчити про необгрунтовано завищений розмір граничних ставок аеропортових зборів”, – вважає АМКУ.

За результатами дослідження питання надання таких знижок комітет встановив, що деякі аеропорти одним авіаперевізникам надають такі знижки на регулярні рейси, іншим ні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua