Трамп і Путін посперечалися про справедливість у світовій торгівлі


Трамп і Путін посперечалися про справедливість у світовій торгівлі

Президент РФ Володимир Путін на першому засіданні саміту “двадцятки” вступив в невелику дискусію з президентом США Дональдом Трампом з питання справедливості у світовій торгівлі в умовах існуючих обмежень і санкцій.

Про це повідомляє Інтерфакс.

“Коли виступав президент Російської Федерації, він трошки увернув президенту Трампу, сказавши, що президент Трамп говорить про справедливість у міжнародній торгівлі, але про яку справедливість можна говорити в тій ситуації, коли є фінансові обмеження, є торговельні обмеження”, – розповів голова Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін про перше засідання на саміті “двадцятки”.

За його словами, зустріч була присвячена світовій економіці та ситуації в світовій торгівлі.

“Можна сказати, що насправді одна позиція з тих, хто виступав, кардинально відрізнялася від інших промовців – це була позиція американського президента, який найбільше говорив про свою економіку, про справедливість в торгівлі, сказав таку фразу, що дефіцит торгового балансу в Сполучених Штатах становить близько 800 млрд доларів на рік, і країни, які зараз сидять з ним за столом, багато в чому відповідальні за це”, – сказав Орєшкін.

Президент РФ відреагував саме на це висловлювання президента Трампа.

Інші лідери, за його словами, в цілому виступали з єдиною позицією про те, що розвиток світової торгівлі – це благо для світової економіки, що головне – забезпечити справедливість розподілу вигод, які світова торгівля приносить різним країнам.

Міністр зазначив, що нещодавно для “двадцятки” готувався звіт, в якому згадувалися країни, що вводять торгові бар’єри і обмеження.

“З жовтня 2016 року в цьому списку сильно лідирує США – 30 таких обмежень цей звіт показав в американській економіці, які були введені проти інших країн. Росія в цьому списку знаходиться ближче до кінця”, – сказав міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua