Відкрито кримінальні справи проти M.E. Doc через вірус Petya


Відкрито кримінальні справи проти M.E. Doc через вірус Petya

Українська компанія M.E. Doc, яка випускає бухгалтерське програмне забезпечення, може бути звинувачена у зв’язку з серйозною кібератакою минулого тижня, яка спричинила значні пошкодження комп’ютерних систем по всьому світу.

Про це заявив начальник кіберполіції України полковник Сергій Демидюк.

За його словами, співробітників київського офісу M.E. Doc неодноразово попереджали, що їх структура інформаційних технологій не є безпечною.

“Вони про це знали. Їх багато раз попереджали різні антивірусні компанії. За цю зневагу ці люди постануть перед кримінальною відповідальністю”, – заявив Демидюк.

Керівники компанії M.E. Doc, Олеся Линник та її батько Сергій, повідомили Reuters, що їх програмне забезпечення не відповідає за поширення вірусу, і вони не розуміють висунення звинувачень проти них.

Довідка Finance.UA:

  • 27 червня Національний банк України попередив банки і інших учасників фінансового сектора про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом.
  • Експерти Group-IB заявили, що причиною масштабної атаки на компанії України став вірус-шифрувальник Petya, який блокує комп’ютери і вимагає $300 викупу в біткойнах.
  • Служба безпеки України 1 липня заявила про причетність російських спецслужб до атак комп’ютерного вірусу Petya.A. За даними СБУ, зараження комп’ютерних систем відбувалося в кілька етапів напередодні Дня Конституції України через використання прикладного бухгалтерського програмного забезпечення.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Відкрито кримінальні справи проти M.E. Doc через вірус Petya» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua