В Україні повноцінно запрацювала система блокування податкових накладних з ознаками фіктивності


В Україні повноцінно запрацювала система блокування податкових накладних з ознаками фіктивності

Система автоматичного блокування податкових накладних почала роботу в повноцінному режимі з 1 липня, після тестової роботи з квітня 2017 року.

Про це повідомляється на сайті Державної фіскальної служби.

Згідно з повідомленням, новий механізм, запроваджений Податковим кодексом України для підвищення ефективності боротьби з ухиленнями від оподаткування, дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків.

«Система побудована таким чином, щоб попереджувально реагувати на зловживання недобросовісних платників податків – не тільки бачити потенційні порушення, але і виключити безпідставне формування податкового кредиту навіть до моменту подання податкової декларації за ПДВ, вже на стадії реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування», – цитуються в повідомленні слова в. о. голови ДФС Мирослава Продана.

Так, система автоматизованого моніторингу відповідності накладних критеріям оцінки ступеня ризиків здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платників податків, податкової інформації, а також інформації, поданої платником податків за встановленою формою, яка відображає специфіку господарської діяльності платника окремо за кожним видом економічної діяльності.

У разі, якщо за результатами моніторингу встановлено, що податкова накладна відповідає певним критеріям, реєстрація такої податкової накладної зупиняється.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Фіскальна служба
Рейтинг популярності матеріалу «В Україні повноцінно запрацювала система блокування податкових накладних з ознаками фіктивності» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua