Визначено нового представника МВФ в Україні


Визначено нового представника МВФ в Україні

Міжнародний валютний фонд (МВФ) в рамках ротації змінив свого постійного представника в Україні, призначивши замість француза Жерома Ваше (Jerome Vacher), який обіймав цю посаду чотири роки, шведа Йоста Люнгмана (Gösta Ljungman).

“Люнгман приступить до виконання своїх обов’язків 3 липня 2017”, – йдеться в заяві Фонду.

Згідно з нею, Ж.Ваше повертається в штаб-квартиру МВФ.

Фонд уточнює, що Й.Люнгман, громадянин Швеції, отримав диплом економіста в Університеті Упсала. Він приєднався до МВФ в 2007 році, раніше обіймав посаду в Міністерстві фінансів Швеції.

“Працюючи в податково-бюджетному департаменті МВФ і департаменті Близького Сходу і Центральної Азії, пан Люнгман отримав суттєвий досвід роботи зі східноєвропейськими і перехідними економіками”, – зазначає Фонд.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,18 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд.

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв’язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні 2016 року переговори про продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженим радою директорів разом з четвертим траншем, до кінця 2017 року заплановано три перегляди: четвертий – в середині травня, п’ятий – в середині серпня, шостий – в середині листопада.

Довідка Finance.UA:

  • У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $1,907 млрд, за підсумками п’ятого – $1,28 млрд, за підсумками шостого – $1,28 млрд. Всього близько $4,46 млрд.
  • У 2018 році плануються інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $955 млн. Загалом – близько $3,82 млрд.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua