Українські фермери отримають $2,3 млн на встановлення крапельного зрошення


Українські фермери отримають $2,3 млн на встановлення крапельного зрошення

Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) забезпечить системою крапельного зрошення 50 дрібних фермерських господарств, розташованих уздовж буферної зони Донецької і Луганської областей.

Відповідно до прес-релізу ФАО, цей пілотний проект проходить в рамках програми організації з реагування в надзвичайних ситуаціях. Бюджет програми в Україні становить $2,3 млн.

Поставки будуть проходити в селах Кодема і Кримське в Донецькій і Луганській областях відповідно. Села розташовані в межах 8 кілометрів від контактної лінії.

Кожне господарство отримує повністю укомплектовані системи крапельного зрошення для ведення садівництва, що складаються з великих ємностей для води, розподільних ліній, системи збору дощової води і УФ-стійких запчастин.

“Використання іригаційних систем нового покоління стало пріоритетним питанням у сільськогосподарській політиці України, і ФАО повністю підтримує цю національну стратегію”, – цитує в повідомленні координатор програми реагування в надзвичайних ситуаціях в Україні Фаррух Тоїров.

Фахівці ФАО визначили необхідний розмір і інші специфікації для труб, розпилювачів та інших складових, щоб забезпечити оптимальні результати для кожного домогосподарства. Кожна система крапельного зрошення виготовляється індивідуально, але є універсальною для вирощування різних культур. Потік води точно контролюється і накопичується біля основи рослини, досягаючи максимального ефекту і зменшуючи кількість відходів.

“Це обладнання також не вимагає витрат у встановленні і водночас економить енергоресурси і зменшує потребу в добривах і гербіцидах”, – додав Ф. Тоїров.

В останні місяці ФАО надала сільськогосподарську допомогу майже 6 тис. домогосподарств в 15 селах уздовж лінії зіткнення. Гуманітарна допомога буде направлена ще 2,8 тис. домогосподарствам, які суттєво постраждали через воєнний конфлікт.

До кінця літа команда ФАО також планує закупівлю і поставку молодняку птиці, кролів, кормів та інших ресурсів сільськогосподарського призначення.

Програма ФАО з надання допомоги в надзвичайних ситуаціях фінансується урядами Канади та Франції, а також за рахунок власних коштів ФАО.

ФАО є міжурядовою і спеціалізованою установою ООН, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційовані члени і одна організація-член – Європейський Союз. Штаб-квартира ФАО знаходиться в Римі (Італія), а представництва організації розташовані в більш ніж 130 країнах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua