Попит на житло зросте восени через девальвацію гривні - думка


Попит на житло зросте восени через девальвацію гривні - думка

Попит на житло може різко збільшитися восени 2017 року через девальвацію гривні, вважає керуючий партнер компанії InCo home (ТОВ “Компанія з управління активами” Інвест-Консалтинг”) Юрій Сокольницький.

“Ми очікуємо, що восени почнеться девальвація гривні, а значить, різко зросте попит на житло, що будується, і падіння цін на квартири припиниться”, – цитується Ю.Сокольницький в повідомленні на веб-сайті компанії.

Як зазначає керуючий партнер InCo home, сьогодні на ринку житла в Україні спостерігається стагнація і кількість угод зменшується, що пов’язано зі стабільністю курсу національної валюти.

Однак, за словами Ю.Сокольницького, падіння цін на сталь і руду на зовнішніх ринках призведе до дефіциту платіжного балансу країни, а згодом – до тиску на курс гривні, через що і можливий сплеск попиту на нерухомість.

“Ще один фактор впливу на ринок нерухомості сьогодні – це холодна весна і невтішні прогнози на урожай в цьому році. А значить, у вересні-жовтні можливий ще більший тиск на курс нашої валюти”, – додає він.

Керуючий партнер InCo home також прогнозує зниження ставок кредитування на 3-4% річних протягом найближчих шести місяців, що повинно стати додатковим стимулом для інвестицій в житло.

За його оцінками, обсяг банківських кредитів на придбання нерухомості в 2017 році складе 0,95-1 млрд. грн, збільшившись на 29-36% від 736 млн. грн за підсумками 2016 року.

Як говориться в повідомленні, зараз в Україні спостерігається різке зростання темпів будівництва і кількості об’єктів, передбачених для введення в експлуатацію в 2017-2018 рр. – на 40% в порівнянні з 2015-2016 рр. При цьому попит на житло залишається на рівні 2016 року, що призводить до зниження цін, які з початку 2017 року вже впали на 5-7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua