Розроблено надміцний сплав для електроніки нового покоління


Розроблено надміцний сплав для електроніки нового покоління

Команда вчених Університету Джона Хопкінса (США) повідомила про розробку нового матеріалу для виготовлення мікроелектромеханічних сенсорів. Сплав міцніший і стійкіший до високих температур, ніж існуючі матеріали.

Розвиток технологій, від автомобілів і реактивних літаків до нафтових вишок і гаджетів, залежить від мікроскопічних сенсорів, які найчастіше робляться з кремнію, можливості якого обмежені. «Кілька років ми намагаємося створити мікроелектромеханічні системи (МЕМС) з більш складних матеріалів, які стійкіші до пошкоджень і краще проводять тепло і електрику», – говорить Кевін Хемкер, керівник наукової групи.

Більшість МЕМС робиться з кремнію, а розмір їх внутрішньої структури менший, ніж товщина людської волосини. Ці пристрої добре працюють при помірних температурах, але навіть підвищення на кілька градусів змушує їх втрачати потужність і здатність проводити сигнали. Крім того, кремній дуже крихкий і легко ламається.

У спробах знайти нові, більш підходящі матеріали для МЕМС вчені звернулися до сплавів, які містять нікель. Надміцні сплави нікелю використовуються, наприклад, для створення реактивних двигунів. А заради формостійкості дослідники додали молібден і вольфрам, щоб знизити ступінь розширення чистого нікелю під впливом жару.

Під впливом іонів сплав був розпорошений на атоми і нанемений на підкладку. Товщина отриманої плівки склала 29 мікрон – менше людської волосини. При цьому її здатність зберігати форму при деформації – межа міцності на розрив – в 3 рази вища, ніж у високоміцної сталі, вона витримує високі температури і легко набирає потрібної форми.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua