Як працюючі українці годують пенсіонерів


Як працюючі українці годують пенсіонерів

Міністерство соцполітики некоректно подає цифри щодо кількості працюючого населення, завищуючи їх як мінімум в півтора разу. Таку думку озвучила експерт з питань пенсійної системи ініціативи “Реанімаційний пакет реформ” Галина Третьякова. За її оцінками, в Україні не більше ніж 15-17 млн. працюючих громадян, а не 26 млн. осіб, як стверджують чиновники. При цьому пенсіонерів – 12 млн. осіб.

 «Відніміть із загальної кількості українців 9 млн. дітей до 19 років, пенсіонерів і 5,8 млн людей, які виїхали на заробітки, і отримаєте 15 млн. осіб. Звідки в міністерстві беруть цифру в 26 млн. працюючих? », – дивується Галина Третьякова.

Недостовірна картина спотворює співвідношення, яке показує, скільки працюючих громадян годують пенсіонерів. Якщо за основу взяти міністерські дані, то вийде, що виплати на одного пенсіонера забезпечують двоє працюючих, в той час як в реальності це співвідношення ледве перевищує 1:1 – 10 працюючих утримують більше ніж 11 пенсіонерів.

«Спотворюючи цифри, штучно створюють конфлікт поколінь. Завищують цифри працюючого населення, щоб завищити цифри чорної зарплати, з якої не сплачуються податки. Таким чином, політики більше впливають на пенсіонерів, які завжди були для них вигідним електоратом. Адже явка на виборах серед пенсіонерів 70-80%, а серед працюючих громадян – 30-40% і менше», – зазначила Галина Третьякова.

Невелика кількість працюючих громадян, і відповідно, низькі обсяги ОСВ до Пенсійного фонду, є однією з причин формування дефіциту ПФ. Це і штовхає до прискорення реформування солідарного рівня пенсійної системи. Однак ставка в ній зроблена саме на нинішніх пенсіонерів, яким підвищують виплати, а не на майбутніх, яким пропонують працювати більше, а отримувати менше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінсоцполітики
Рейтинг популярності матеріалу «Як працюючі українці годують пенсіонерів» на Finance.ua - 4.4
В Контексті Finance.ua