У США вперше випробували вертоліт з лазерною зброєю


У США вперше випробували вертоліт з лазерною зброєю

На ударному вертольоті Apache успішно випробували лазерну зброю. З його допомогою була атакована і знищена безпілотна ціль.

Про випробування повідомив виробник зброї Raytheon.

У компанії розповіли, що це був перший випадок, коли повністю інтегрована в вертоліт лазерна система успішно атакувала ціль в умовах змінних швидкості, висоти і швидкості вітру. Ціль була вражена з відстані в 1,5 км. Компанія об’єднала мультиспектральну систему наведення, яка являє собою інфрачервоний оптичний датчик, і сам лазер.

Перевагою лазерної зброї є те, що ворог не зможе побачити або почути її роботу. При цьому така зброя має високу точність, тому що промені б’ють по прямій, а кулі та артилерійські снаряди летять по дузі. У компанії вважають, що в майбутньому лазери можуть стати дешевшою і ефективною альтернативою тієї зброї, що зараз використовується на вертольотах Apache. Це 30 мм кулемети і ракети «Хеллфаєр». Одна така ракета сьогодні коштує $115 000. При цьому у лазерів не закінчуються кулі, кажуть в компанії.

Але є ще багато проблем, які потрібно вирішити. Лазерна зброя як і раніше споживає дуже багато енергії. При цьому не дуже добре працює в пилу, тумані і димі. Але військові США зацікавлені в лазерному озброєнні. Раніше в ВПС США заявили, що планують оснастити лазерною зброєю бойовий літак AC-130J і бомбардувальник B-52. Очікується, що їхня армія почне масово користуватися лазерною зброєю вже до 2023.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування