Українцям дозволили відкривати карткові рахунки в юанях і інших екзотичних валютах


Українцям дозволили відкривати карткові рахунки в юанях і інших екзотичних валютах

Відсьогодні, 26 червня, Національний банк дозволив українцям обмінювати безготівкову/готівкову валюту на будь-яку іншу, яка знаходиться навіть у 2 групі Класифікатора валют (включає 104 валюти). Це неконвертовані грошові одиниці на кшталт російського рубля, турецької ліри, бразильського реала та ін.

Люди і банки не можуть повноцінно користуватися нововведеннями, але вже почали готуватися до новацій.

Як розповів директор банкнотного банкінгу Експрес-банку Андрій Львов, в першу чергу зараз опрацьовується запуск обміну валют таких країн, як Грузія і Туреччина, з якими спостерігається туристичний і торговий оборот.

Паралельно опрацьовуються і нові можливості для обміну в Україні китайської валюти. Вона давно входить у першу групу Класифікатора НБУ, тим не менш не дуже активно обслуговувалася нашими банками. Але з розвитком міжнародних поштових сервісів доставок фінансисти зацікавилися юанем.

«Звичайні громадяни та фізособи-підприємці замовляють товар через інтернет і проплачують. Зараз вони розраховуються в доларах, а зможуть безпосередньо розраховуватися в китайських юанях, коли банки нададуть цю послугу», — сказав Львов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування