Підраховано, що можна купити на місячну пенсію в столиці (таблиця)


Підраховано, що можна купити на місячну пенсію в столиці (таблиця)

Проект з реформування пенсійної системи виходить на фінішну стадію. Як очікується, закон про пенсійну реформу буде найближчим часом проголосований в парламенті.

У свою чергу портал Finance.UA вирішив проаналізувати, що ж на сьогоднішній день може дозволити собі купити пенсіонер на середньостатистичну місячну пенсію в Києві.

Зазначимо, що за даними Пенсійного фонду, середня пенсія в Києві є найвищою по Україні – 2408 грн (при цьому середня пенсія по Україні становить 1828 грн або 70 доларів США – ред.).

Для аналізу ми вирішили розглянути такі потреби як: «Харчування», «Транспорт», «Великі покупки». У кожен з пунктів були внесені лише деякі, найцікавіші з точки зору редакції, потреби.

Разом, на середню місячну українську пенсію можна купити 142 л молока, або 96 кг гречки, або 313 батонів.

Середня пенсія дозволяє 602 рази проїхати в метро, або 4 рази поїхати поїздом з Києва до Одеси туди і назад, або один раз злітати з Києва до Львова і повернутися назад.

Таким чином, щоб купити квартиру, знадобиться 457 київських пенсій, на купівлю автомобіля – 208 пенсій, а холодильника – 3,3 пенсії.

Частка в банку

Якщо пенсіонер захоче раптом на свою пенсію купити частку в найбільших державних банках – Приватбанку або Ощадбанку, то ця покупка складе 0,000005% частка статутного капіталу Приватбанку, або 0,000007% частку статутного капіталу Ощадбанку.

Нагадаємо, статутний капітал Приватбанку складає 50,6 млрд грн, Ощадбанку – 34,9 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування