ЄБРР і ЄІБ мають намір інвестувати 50-70 млн євро на розвиток річки Дніпро як транспортної артерії


ЄБРР і ЄІБ мають намір інвестувати 50-70 млн євро на розвиток річки Дніпро як транспортної артерії

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) мають намір інвестувати 50-70 млн євро на розвиток річки Дніпро як транспортної артерії.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури.

За словами заступника міністра інфраструктури Надії Казначеєва, Світовий банк, ЄБРР і ЄІБ вже активно беруть участь в ініціативі розвитку Дніпра.

“Одним з проектів стало вивчення можливості здійснення державно-приватного партнерства в порту “Херсон” і розвитку нижньої частини Дніпра. Розробкою попереднього техніко-економічного обґрунтування, завершення якого відбулося в кінці березня 2017 року, займалися міжнародні компанії Royal Haskoning, Rebel Group та інші, за підтримки Групи Світового банку. Міністерство інфраструктури і уряд України мають на меті: якомога швидше створити всі необхідні умови для залучення приватних інвесторів до річки і реалізації ініціати розвитку Дніпра та інших внутрішніх водних шляхів”, – заявила вона.

На думку заступника міністра інфраструктури Віктора Довганя, першочергові завдання, які нині стоять перед Мінінфраструктури – прийняття закону “Про внутрішній водний транспорт”, впровадження норм і стандартів Європейського Союзу на річках України, днопоглиблення річок і стійке фінансування для підтримки інфраструктури річок.

Він зазначив, що дані послідовні кроки дозволять Україні збільшити обсяг вантажоперевезень, залучити світових інвесторів до розвитку річкової інфраструктури, що в свою чергу посилить економіку країни.

Для визначення перспектив транспортного розвитку річки Дніпро Мінінфраструктури і посольство Нідерландів почали реалізацію “Ініціативи розвитку Дніпра” у вересні 2016 року.

ЄІБ, ЄБРР та делегація ЄС приєдналися до даної ініціативи, здійснивши попередні дослідження про можливості залучення інвестицій.

Також підтримка надається з боку Світового банку.

Згодом річка Дніпро може стати частиною Транс’європейської транспортної системи E40 “Рейн – Дунай – Чорне море, А7, Дніпро – Прип’ять, Балтійське море”.

Дану ідею підтримав представник Європейської Комісії Даніель Жак.

У міністерстві зазначають, що за підтримки політики сусідства ЄС і реалізації Угоди про асоціацію найбільша річка України зможе досягти міжнародних стандартів навігації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua