ПриватБанк за 2,5 місяці до націоналізації збільшив кредитний ризик на 23,4 млрд грн - ЗМІ


ПриватБанк за 2,5 місяці до націоналізації збільшив кредитний ризик на 23,4 млрд грн - ЗМІ

Кредитний ризик ПриватБанку за період з 30 вересня по 19 грудня 2016 року, коли була здійснена його націоналізація, зріс з 169,2 млрд грн до 222,28 млрд грн, або на 23,4 млрд грн, такі попередні оцінки містяться в матеріалах Ernst&Young (EY) з аналізу потреби банку в капіталі, з якими ознайомилося агентство “Інтерфакс-Україна”.

Серед чинників такого збільшення EY назвало проведення банком напередодні націоналізації, 16 грудня, низки операцій, які призвели до заміни заборгованості від LDC Suisse, Cargill Financial Services Int, JP Morgan і Commerzbank в заборгованість Claresholm Marketing Ltd (Британські Віргінські о-ви).

“Кредитний ризик по заборгованості до заміни був відсутній, кредитний ризик після заміни визначений EY і банком на рівні 100%”, – зазначено в матеріалах, згідно з якими кредитний ризик через ці операції зріс на 11,93 млрд грн.

На думку аудитора, ця транзакція має кілька підозрілих ознак і повинна бути проаналізована в рамках форензик аудиту.

Іншим важливим фактором став негативний ефект в 8 млрд грн від трансформації кредитного портфеля на 127 млрд грн, що проводився колишнім керівництвом банку в жовтні-листопаді 2016 року, в результаті якого кредитний ризик по всьому портфелю був визнаний в 100% від заборгованості, тоді як по окремих старих контрагентах він був нижче 100%.

EY додає, що в лютому 2017 року обслуговування лізингового портфеля (АЗС і нафтобаз) погіршився: відсотки були сплачені в повному обсязі тільки половиною позичальників.

“З огляду на непрозорість економічної діяльності позичальників, погіршення платіжної дисципліни та приналежність позичальників до групи контрагентів, пов’язаних з колишніми власниками банку, для цілей розрахунку потреби в капіталізації кредитний ризик по портфелю був розрахований, виходячи з PD (ймовірність дефолту – ІФ) 100%”, – робить висновок аудитор.

Зростання кредитного ризику ще на 4,72 млрд грн було пов’язане з додатковим резервом по кредитах кіпрської філії, в тому числі через розширення вибірки, коректування класу позичальників з урахуванням непрозорості фінансової та господарської діяльності, неврахування застави рухомого майна, яке не зареєстроване і не обтяжене належним чином в Україні, через сумніви керівництва банку про можливість стягнути таку заставу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua