ЄЦБ скупив боргів 200 європейських компаній на 92 млрд євро


ЄЦБ скупив боргів 200 європейських компаній на 92 млрд євро

Європейський центральний банк повідомив, що придбав 950 цінних паперів, емітованих приблизно 200 компаніями в рамках програми купівлі корпоративних облігацій. Програма була розпочата рік тому як один з безпрецедентних заходів підтримки економіки єврозони, повідомляє Dow Jones.

Поки в рамках програми кількісного пом’якшення, що передбачає придбання цінних паперів на 2,3 трлн євро, ЄЦБ купив корпоративні облігації на 92 млрд євро (102,4 млрд доларів США). Мета програми кількісного пом’якшення – знизити вартість запозичень в єврозоні, підтримати кредитування і зростання економіки. Банк планує продовжити програму як мінімум до кінця грудня.

Нові опубліковані центральним банком дані дозволяють дізнатися деякі деталі програми, які раніше в основному були майже невідомі.

У доповіді ЄЦБ сказано, що прибутковість 12% з куплених ним корпоративних облігацій становить від нуля до -0,4%. Близько 30% паперів придбано у французьких компаній, 25% – у німецьких і 11% – у італійських. Більше половини облігацій мають рейтинг “ВВВ”.

Рішення про купівлю корпоративного боргу схвалюють не всі. Німецький юрист Маркус Кербер оскаржив його у вищому суді Німеччини, доводячи, що воно ставить в невигідне становище малі компанії, які не мають доступу до ринку облігацій.

У середу ЄЦБ оскаржив скаргу, заявивши, що покупки пом’якшили умови ринку облігацій і, таким чином, поліпшили умови банківського кредитування малих підприємств.

“Коли великі корпорації збільшують фінансування за рахунок випуску облігацій, а не за рахунок банківського кредитування, у банків з’являється більше можливостей для кредитування малих фірм”, – сказано в заяві ЄЦБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua