"Нафтогаз": ЄК повинна наполягти на застосуванні третього енергопакету до проекту "Північний потік-2"


"Нафтогаз": ЄК повинна наполягти на застосуванні третього енергопакету до проекту "Північний потік-2"

Європейська комісія повинна скористатися своїм мандатом захисника інтересів європейських споживачів і настояти на застосуванні норм третього енергетичного пакета до проекту “Північний потік-2”, вважають в Національній акціонерній компанії (НАК) “Нафтогаз України”.

“Застосування норм третього енергопакету в рівній мірі до всіх маршрутів поставки газу і збереження діючих маршрутів є оптимальним рішенням для європейських споживачів газу. Воно засноване на прозорості та принципах вільного ринку”, – цитується в повідомленні голова НАК Андрій Коболєв.

В “Нафтогазі України” зазначили, що компанія не претендує на будь-які поступки або винятки з європейських правил і прагне працювати на рівних умовах, тоді як “Газпром”, навпаки, відкидає застосування стандартних європейських правил для проекту “Північний потік-2” і значною мірою спирається на численні винятки з вимог третього енергетичного пакета в Європі.

“Ризики проекту “Північний потік-2” для громадського інтересу і цілісності ЄС значно превалюють над потенційною комерційною вигодою вузької групи підприємств. “Північний потік-2” підриває солідарність ЄС і Енергетичного співтовариства. Проект вже зараз ставить під загрозу розвиток Енергетичного союзу, породжуючи протиріччя між країнами-членами ЄС”, – зазначено в повідомленні.
У держхолдингу переконані, що якщо цей газопровід буде побудований, він дестабілізує діючі надійні маршрути поставок газу.

“Це може загрожувати Європі додатковими витратами, йде врозріз з принципом ефективного використання інфраструктури, а також призводить до концентрації маршрутів поставки газу під контролем Росії. При цьому європейські споживачі не отримують доступу до будь-яких нових джерел або постачальників енергії”, – відзначили в НАК.

У держкомпанії нагадали, що українська газотранспортна система (ГТС) має високу пропускну здатність, є надійною, гнучкою і може транспортувати газ до ЄС за європейськими правилами ведення бізнесу. Традиційний маршрут також є найбільш економічно ефективним способом доставки російського газу в Центральну, Східну та Південну Європу.

“Серед усіх наявних варіантів – це єдиний маршрут поставок російського газу, який повністю відділений від російського монопольного постачальника газу. Інфраструктура на цьому маршруті розвинена, надійна і добре підтримується. На відміну від “Газпрому”, український оператор працює прозоро, розкриваючи свої дані в онлайн-режимі на платформі прозорості ENTSOG і співпрацює з Європейською комісією”, – підкреслили в компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування