0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

У КМДА пояснили причини 2-кратного підвищення квартплати


У КМДА пояснили причини 2-кратного підвищення квартплати

Підвищення квартирної плати в будинках Києва, що обслуговуються комунальними експлуатаційними компаніями (ЖЕКи), в середньому з 3 до 5,8 грн за кв. м, пов’язане з різким зростанням збитковості таких підприємств за період після останнього підвищення квартплати в 2011 році, заявив заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Петро Пантелєєв.

“Два роки (ЖЕКи ред.) нас просили скорегувати… Ми відмовляли, тому що є межі платоспроможності людей. Зараз ситуація більш-менш стабілізувалася, і ми змушені йти на такий крок, тому що зобов’язані зберегти працездатність підприємств і їхніх працівників, яких вже і так бракує”, – сказав він на брифінгу в Києві в суботу.

Пантелєєв уточнив, що до складу квартплати входить більше 20 послуг від прибирання до утримання ліфтів та внутрішньобудинкових систем, вивезення сміття, поточного ремонту.

Він додав, що на квартплату припадає, за розрахунками міської влади, близько 5% від загальних витрат на житлово-комунальні послуги, тому підвищення таких витрат складе 4,7-5%.

За його словами, нові тарифи дозволять підняти якість надання таких послуг. “Сподіваємося на розуміння киян. Ми беремо на себе зобов’язання контролю якості”, – підкреслив заступник голови КМДА.

Як зазначили в КМДА, середня зарплата в місті з 2011 року зросла з 3,44 тис. грн до 10-11 тис. грн, тариф на електроенергію з – з 0,24 грн до 1,68 грн за кВт-год, тарифи на опалення – в чотири рази.

“Все росло в 1,5-3-4-7 разів. Обслуговуючі організації стали збитковими. Помилка була, що довго тримали тарифи, а тепер повинні різко піднімати, тоді як комерційні (ЖЕКи) підвищували щороку на 10-20-30%”, – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування