НБУ розглядає можливість випуску електронної гривні на базі blockchain


НБУ розглядає можливість випуску електронної гривні на базі blockchain

Національний банк України розглядає можливість випуску власних електронних грошей (електронної гривні) на базі інноваційних технологій (blockchain і/або інші).

Про це повідомила прес-служба регулятора.

“У рамках заходів проекту Cashless еconomy (економіка без готівки – ред.) аналізуються можливості використання технологій blockchain для впровадження інноваційної, високозахищеної, ефективної і гнучкої платформи, покликаної задовольнити потреби платіжного ринку країни і вирішити проблемні питання в сфері безготівкового обороту коштів в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що зараз НБУ працює над можливістю створення такого програмно-технологічного рішення.

Його реалізація дозволить побудувати загальнодержавну, прозору і високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальними транзакційними витратами і практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника до іншого.

На першому етапі розглядається можливість здійснити пілотне впровадження прототипу платформи та інноваційного платіжного інструменту. Пілотний проект планується провести на волонтерських засадах, із залученням ініціативних учасників платіжного ринку України.

Після “пілота” і оцінки його результатів НБУ буде приймати рішення про подальші дії щодо повномасштабного розгортання платформи і наступних етапів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування