Міненерговугілля ініціює попередження 8 країн про можливі незаконні постачання вугілля з ОРДЛО — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міненерговугілля ініціює попередження 8 країн про можливі незаконні постачання вугілля з ОРДЛО

Енергетика
341
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України направило в Міністерство закордонних справ лист з проханням через українські посольства попередити вісім країн про ризик нелегальних поставок вугілля з ОРДЛО.
Згідно з документом, Міненерговугілля запропонувало направити інформацію про варіанти і можливості ідентифікації вугілля з ОРДЛО в посольства України в Туреччині, Нідерландах, Іспанії, Молдові, Болгарії, Бельгії, Польщі та Румунії для вжиття всіх можливих заходів щодо інформування місцевих портів, митних органів, існуючих і потенційних покупців.
Даний лист підготовлено за пропозицією компанії “ДТЕК Енерго”, яка з березня 2017 року втратила контроль над вугільними підприємствами в ОРДЛО і запросила дипломатичну підтримку у вирішенні проблеми незаконній реалізації їхньої продукції в інших країнах.
“Виходячи з викладеної в листі інформації, незаконно видобуте вугілля зазначених підприємств незаконно вивозиться на територію Росії і в подальшому відвантажується на територію інших країн”, – йдеться в листі.
У Міненерговугілля також відзначили, що зазначена проблема нелегального продажу вугілля стосується також і захоплених в ОРДЛО державних шахт.
Згідно з даними “ДТЕК Енерго”, вугілля може поставлятися в інші країни під виглядом законно купленого, а також видобутого в Україні або Росії. Компанія заявила про готовність допомогти в ідентифікації такого вугілля шляхом аналізу супровідної документації та експертизи такого вугілля, в тому числі із залученням співробітників компанії для відбору проб.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас