0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Пенсійна реформа без накопичувального рівня: коли і як українці зможуть збирати на пенсію


Пенсійна реформа без накопичувального рівня: коли і як українці зможуть збирати на пенсію

Як пояснили в Міністерстві соціальної політики, згідно з чинним законодавством, запустити накопичувальний фонд повинні тільки після ліквідації дефіциту Пенсійного фонду. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман припускає, що ліквідувати дефіцит можна тільки в 2024-му. Тоді і може повноцінно запрацювати накопичувальний рівень. Цього року в бюджеті ПФ передбачений дефіцит в розмірі 141 мільярда гривень.

Як зазначає автор статті “Сегодня”, крім пенсії від держави, у кожного українця є можливість взяти участь у приватному пенсійному фонді. У багатьох країнах ЄС і США такі фонди існують вже багато років, в Україні ж приватні пенсійні фонди почали працювати тільки в 2003 році. І хоча, за словами автора книги “Назустріч майбутньому. Путівник по недержавних пенсійних фондах” Олександра Ткача, жоден фонд не був визнаний банкрутом, а якби і був визнаний таким, накопичення українців перейшли б в інший фонд, довіра до приватних пенсійних фондів досі невисока.

Ще один спосіб “назбирати” на пенсію – відкрити депозитний рахунок і поповнювати його з кожної зарплати. Зараз середня депозитна ставка – 16-18%. Цього достатньо для того, щоб не тільки компенсувати інфляцію, але і збільшити накопичення. Якщо приватний банк закривається, Фонд гарантування повертає частину депозиту – до 200 тисяч гривень. Тому експерти радять або відкрити кілька депозитів у різних банках на суму до 200 тисяч, або вкладати гроші, наприклад, в державний “Ощадбанк”. Відповідно до чинного закону, якщо “Ощад” закриється, вкладники мають право отримати компенсацію депозитів в повному обсязі за рахунок бюджету країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування