В Угорщині ухвалили жорсткий закон щодо фінансування неурядових організацій


В Угорщині ухвалили жорсткий закон щодо фінансування неурядових організацій

Парламент Угорщини у вівторок, 13 червня, ухвалив закон, який запроваджує жорсткіші правила діяльності в країні для неурядових громадських організацій, які фінансуються з-за кордону. Як повідомляє агентство AFP, цю ініціативу правоконсервативної правлячої партії “Фідес” прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана підтримали 130 депутатів, “проти” висловились лише 44.

Згідно із новоприйнятим законом, усі неурядові організації, які щорічно отримують понад 24 тисячі євро фінансування з-за кордону, зобов’язані будуть зареєструватись як “підтримувані з-за кордону організації”, в іншому випадку їм загрожуватиме закриття. Влада Угорщини мотивує необхідність ухвалення нового законодавства тим, що воно сприятиме підвищенню прозорості в роботі неурядових організацій та допоможе боротися з відмивання коштів та з фінансуванням тероризму. Критики закону стверджують, що насамперед він спрямований проти проектів, які фінансуються в Угорщині американським мільярдером Джорджем Соросом.

Раніше цю ініціативу піддали критиці Європейський Союз та Організація Об’єднаних Націй, які розцінили нововведення як дискримінаційні по відношенню до неурядових організацій. Нагадаємо, на початку квітня парламент Угорщини ухвалив зміни до освітнього законодавства, які загрожують закриттям приватному Центральноєвропейському університету (CEU), заснованому Джорджем Соросом. У відповідь на це Європейська Комісія (ЄК) відкрила провадження щодо Угорщини з огляду на порушення Будапештом, на думку Брюсселя, положень договору ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування