"Нафтогаз" закликає Європу до зміни схеми купівлі газу в РФ


"Нафтогаз" закликає Європу до зміни схеми купівлі газу в РФ

“Нафтогаз України” в черговий раз закликав європейських покупців російського газу купувати паливо на російсько-українському кордоні, запевняючи, що це вигідніше від нинішньої схеми, коли покупці отримують газ на кордоні України і ЄС. З такою заявою комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко виступив на Дні української енергетики в Лондоні.

Так, Італія зможе отримати газ за нижчою ціною, ніж якби він ішов по “Північному потоку”, сказав Вітренко. Італійські компанії зможуть поставити російський газ до Італії чи Німеччини або продати його в Україні.

“Все це означає економічні переваги від переміщення пунктів доставки далі на схід (України – ред.), наскільки це можливо, для покупців з Італії, Франції, навіть Австрії. Може, тільки для німецьких компаній було б доцільніше використовувати “Північний потік – 2” для прямих поставок”, – заявив Вітренко.

Україна виступає послідовним противником проекту “Північний потік – 2”, який передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. У Києві вважають, що це погіршить становище України як транзитера російського газу в ЄС. Термін дії контракту на транзит газу з Росії закінчується в кінці 2019 року. В Росії не раз заявляли про ризики транзиту газу через Україну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування