Нацбанк пом'якшив умови кредитування ФГВФО


Нацбанк пом'якшив умови кредитування ФГВФО

Національний банк пом’якшив умови надання кредитів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) для підвищення ефективності підтримки ліквідності Фонду та посилення захисту інтересів вкладників банків.

Як повідомляє регулятор, відтепер Фонд має право звернутися до регулятора з клопотанням про зміну умов кредитного договору за наявності обґрунтованої потреби. Клопотання має бути подано не пізніше ніж за 15 робочих днів до настання терміну виконання чергових зобов’язань за кредитом.

Зокрема, у Фонду буде можливість подовжувати термін користування кредитом від НБУ. При цьому загальний термін користування кредитом з урахуванням усіх продовжень повинен становити не більше ніж 5 років.

В НБУ зазначили, що у разі продовження строку користування кредитом процентна ставка за ним встановлюється на рівні діючої процентної ставки за кредитним договором, але не менше від облікової ставки НБУ на дату прийняття рішення про продовження строку користування кредитом.

Крім цього, пом’якшені вимоги за строками погашення державних облігацій (ОВДП), які надаються Фондом в заставу за кредитом.

Водночас регулятор уточнив порядок користування Фондом кредитами НБУ у разі наявності у Фонду вільної ліквідності.

Фонд буде зобов’язаний достроково (повністю або частково) повернути кредит, за наявності вільної ліквідності на підставі щомісячного розрахунку з урахуванням вимог закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. При цьому мінімальний обсяг коштів Фонду не може бути нижчим за 2,5% від суми гарантованих Фондом коштів вкладників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua