У Харкові розглядають можливість купівлі вагонів метро при фінпідтримці Німецького банку розвитку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Харкові розглядають можливість купівлі вагонів метро при фінпідтримці Німецького банку розвитку

Казна та Політика
154
Перший заступник міського голови Харкова Ігор Терехов провів перший раунд переговорів з представниками Німецького банку розвитку KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) з питання купівлі нових вагонів метрополітену за фінансової підтримки банку.
“Сторони обговорили можливість придбання нових вагонів метро в рамках реалізації Національної програми міського громадського транспорту України (UPPT), за фінансової підтримки банку “KfW”. Також у зустрічі взяв участь Генеральний консул ФРН в Донецьку, офіс в Дніпрі Вольфганг Мессінгер”, – повідомляє прес-служба Харківської міськради.
За словами В.Мессінгера, мова йде про виділення EUR 50 млн.
І.Терехов зазначив, що влада Харкова зацікавлена у співпраці з KfW для розвитку міської інфраструктури. “Ми зацікавлені у співпраці з німецьким банком, щоб розвивати інфраструктуру міста. Ми плануємо купувати вагони з асинхронними двигунами, що дозволить знизити споживання електроенергії на 30%, економити ресурси і кошти для нових проектів з модернізації міста”, – сказав І.Терехов.
На його думку, завдяки децентралізації Харків отримав ресурси, необхідні для погашення кредитів. “У Харкова хороші кредитні рейтинги. В зв’язку з бюджетною децентралізацією маємо всі можливості покривати відсотки і тіло кредиту”, – сказав І.Терехов.
Як повідомлялося раніше, близько 90 вагонів для харківського метро планується закупити за кредитні кошти, які виділять Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський інвестиційний банк в рамках проекту розвитку третьої черги Харківського метрополітену.
Німецький банк розвитку KfW – це державний банк, який за дорученням німецького уряду фінансує програми в різних країнах, в тому числі в Україні.
Співпраця між KfW і Харківською міською радою можлива в рамках Рамкової угоди про надання індивідуальних кредитів Україні, яка була підписана між урядами України і Німеччини в квітні 2015 року (загальна сума фінансування – 300 млн євро). Кредити надаються на проекти, спрямовані на модернізацію інфраструктури східної України – це нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та модернізація об’єктів інфраструктури, в тому числі в сфері транспорту, енергетики, водопостачання, водовідведення, об’єктів соціальної інфраструктури, відновлення і будівництво житла.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас