Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів


Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів

У Раді хочуть дозволити поліцейським розглядати справи щодо дрібних ДТП та визначати розмір штрафу прямо на місці. Депутати — автори проекту вважають, що таким чином розвантажать суди, які буквально завалені справами, і полегшать життя самим водіям. Самі водії побоюються, що така норма стане черговим приводом для корупції. А юристи говорять: незалежно від рішення на місці, навантаження на суди навряд чи відчутно зменшиться.

У парламенті зареєстрували законопроект №6516, яким хочуть спростити процедуру розгляду справ щодо ДТП — вирішувати їх прямо на місці. Наприклад, якщо один з учасників аварії на місці добровільно визнає свою провину і в підтвердження розпишеться в протоколі, то поліцейські будуть мати право не відправляти справу до суду, а самі визначати розмір штрафу. Якщо ж жодна зі сторін не визнає себе винною, тоді справу доведеться розглядати в суді. На думку авторів закону, прийняття документа допоможе знизити навантаження на суди, в яких через брак рук справи навіть щодо дрібних ДТП розглядаються по кілька місяців, а водії їздять без прав.

Юристи при цьому категоричні: якщо закон приймуть, особливе послаблення судам це навряд чи принесе.

«Ця норма не буде працювати, як і європротокол, тому що у нас практично ніколи не визнають свою провину в ДТП. А от давати поліцейським зайвий важіль тиску з метою отримання зізнання — не можна», — вважає юрист Вадим Володарський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування