Які можливі наслідки пенсійної реформи для українців


Які можливі наслідки пенсійної реформи для українців

Проект пенсійної реформи, презентованый прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, передбачає “осучаснення” виплат (додадуть від 50 до 1000 гривень), а тим, хто ще не вийшов на “заслужений відпочинок”, пенсії скоротять.

Розмір пенсії українців залежить від трьох показників: власної зарплати, стажу і середньої зарплати по країні за три роки. Зараз пенсії розраховують за формулою: середня зарплата за три роки по країні * власна зарплата/середня зарплата по країні * стаж *1,35%. У рамках реформи уряд пропонує замість 1,35% за кожний рік стажу давати 1%.

Пенсіонерам, які виходять на пенсію в 2017-му, але до реформи, розмір пенсії порахують з урахуванням середньої зарплати по країні за три роки в розмірі 3764 гривень. Приміром, українець, який отримує зарплату в два рази вищу від середньої (на даний момент це більше ніж 12 тисяч гривень) та офіційно працював 35 років, може претендувати на пенсію в 3538 гривень (3764*2*35*1,35%). Після реформи цей самий українець отримає пенсію на 25% нижче. Всього 2634 гривні.

Видання Українські новини з посиланням на власні джерела заявило, що МВФ таку пропозицію уряду не схвалив. За різними оцінками експертів, рішення про зниження оцінки стажу призведе до зменшення пенсій на 25-40%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування