Українців стали менше кредитувати


Українців стали менше кредитувати

За останні роки суми середніх банківських позик в роздробі знизилися з 12-13 тис. грн. в докризовий період до нинішніх 9,7 тис. грн., повідомив директор з розвитку бізнесу Міжнародного бюро кредитних історій Андрій Камінський на підставі статистики бюро.

За його даними, кредитні спілки зараз кредитують людей в середньому до 10 тис. грн. за раз, а фінансові компанії — до 1,6 тис. грн.

Близько 50% фінкомпаній, з якими працює кредитне бюро, надсилають запити щодо кредитних історій клієнтів при видачі онлайн-кредитів. Рік тому це було 20% компаній.

По банкам була зафіксована нова тенденція — вони не розраховують більше на позичальників з вулиці, а обробляють інформацію про своїх клієнтів, щоб зробити для них цільову пропозицію щодо кредиту.

За словами експерта, щодо однієї людини може приходити покілька запитів на рік. Зокрема, від банків у середньому на одну людину припадає 1,5 запиту, в той час як від фінансових компаній — 8 запитів.

«У сегменті коротких кредитів є позичальники, за яким приходить на рік по 10-20 запитів. Максимальний показник — 36 запитів по одній людині», — уточнив Камінський.

Багато залежить як від потреби людей в грошах, так і від сезону.

З 2013 року відбулося зростання середнього показника прострочення з 7-8% до 13-15% за обслуговуваними бюро кредитними історіями фізосіб. В залежності від напрямків кредитування відрізняються і цифри. Найвищий показник прострочення в сегменті коротких кредитів — близько 30%.

При цьому в бюро відзначають, що 5-10% громадян взагалі жодного разу не гасили кредит після його отримання. Решта позичальників припиняли обслуговування з якоюсь періодичністю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua