У бюджетному плані Трампа знайшли математичну помилку на $2 трильйони


У бюджетному плані Трампа знайшли математичну помилку на $2 трильйони

Бюджетний план президента США Дональда Трампа побудований на сумнівній арифметиці, заявили в американських ЗМІ кілька економістів. Команда Трампа двічі порахувала одні й ті ж $2 трлн додаткових доходів, припускають вони.

Адміністрація президента США Дональда Трампа опублікувала проект бюджету США на 2018 фінансовий рік (починається в жовтні). План називається «Новий фундамент американської величі», і одна з головних заявлених у ньому цілей — скорочення $20 трлн держборгу США.

Однак з бюджетним планом Трампа є проблема, зазначає колишній міністр фінансів США Ларрі Саммерс: «Він базується на найгрубішій математичній помилці за 40 років спостереження президентських бюджетів». Її корінь у тому, що в бюджеті не враховані доходи від запропонованої Трампом податкової реформи.

Позиція Білого дому полягає в тому, що за рахунок прискорення економічного зростання податкова реформа принесе близько $2,1 трлн додаткових доходів за 10 років, відзначає WSJ, плюс ці додаткові доходи будуть враховані в бюджеті замість тих, що випадають від податкової реформи. Але «одні й ті ж гроші не можна використовувати двічі», сказала виданню Майя Макгінес, президент Комітету за відповідальну федеральну бюджетну політику.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua