Віза для студентів: Чехія спростить умови отримання


Віза для студентів: Чехія спростить умови отримання

Міносвіти і МВС країни працюють над удосконаленням процедури отримання студентської візи.

Послаблення полягає в тому, що студенти з 11 держав не повинні будуть реєструватися в системі Visapoint, робота якої викликає безліч нарікань через труднощі реєстрації в ній і корупцію. Студенти зможуть безпосередньо подати документи в консульство і при дотриманні всіх умов отримати візу через 60 днів.

Список країн затверджує МВС і він може змінюватися. Крім того, МВС регулює квоти на спрощену подачу документів. У програмі можуть брати участь вузи, що мають хоча б одну акредитовану навчальну програму іноземною мовою і влаштовують приймальні іспити за кордоном.

Також вуз повинен переконатися, що кандидат знає іноземну мову на належному рівні. Потім вуз просить включити кандидата в проект, і консульство запросить його на подачу документів. Проект працюватиме з травня по серпень.

В цілому спрощеною процедурою можуть скористатися близько 340 іноземців, які бажають вчитися в Чехії. З них 63 росіянина, 49 українців, 24 казахи.

Також в проект включені Узбекистан, Сербія, Філіппіни, Гана, Нігерія, Туреччина, В’єтнам, Іран.

У МВС вважають, що проект посилить конкуренцію між вузами, вдарить по корупції при подачі документів і зменшить кількість випадків використання студентських віз як прикриття для роботи в Чехії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua