Скільки грошей брати з собою, і за що можуть оштрафувати в ЄС (інфографіка)


Скільки грошей брати з собою, і за що можуть оштрафувати в ЄС (інфографіка)

В першу чергу мандрівникам у Європі варто чітко дотримуватися встановленого законом правила “90/180” — українці можуть перебувати в ЄС не більше трьох місяців протягом півроку.

Дотримання правил можуть перевірити прикордонники або правоохоронці, і туристам потрібно бути максимально уважними: “використаними” вважаються день в’їзду (навіть якщо ви в’їхали о 23:55) і день виїзду (навіть якщо ви виїхали о 00:05).

При цьому до уваги не береться той час в ЄС, який турист провів за посвідкою на проживання, робочою або навчальною візою.

Ще одна хороша новина: для Болгарії, Кіпру, Румунії та Хорватії дозволені 90 днів рахуються для кожної країни окремо. Це означає, що абсолютно легально можна провести три місяці в одній з них, а потім ще три місяці — в ЄС. А щоб бути впевненим точно і не потрапити в халепу, краще скористатися офіційним калькулятором поїздок на сайті Єврокомісії.


Для збільшення натисніть на зображення

Ті, хто порушують міграційні правила, зазвичай потрапляють в Шенгенську інформаційну базу (SIS) — після цього їм може відмовити у в’їзді будь-яка країна Єврозони.

Як відзначають у ЄС, найчастіше порушують правило “90/180” без депортації (коли його виявляють на кордоні).

Якщо турист “помилився на пару днів”, в паспорт ставлять спеціальний штамп порушника. Якщо ж затримка була більше ніж на місяць — такого туриста наступного разу можуть не пустити. А найвищі шанси стати персоною нон грата в Євросоюзі у тих, хто набрехав про себе або про мету візиту, а також у власників підроблених документів. Їм загрожує штраф або заборона на в’їзд до ЄС протягом п’яти років.

А ось тим, кого зловили вже на території ЄС, дадуть 1-2 тижні на виїзд і, швидше за все, більше не пустять в Єврозону наступного разу. Якщо ж іноземця затримають спецслужби, його депортують і заборонять в’їзд на 10 років. За підробку документів, участь в ОЗУ, наркоторгівлю, інші тяжкі злочини можуть не тільки відправити додому, але посадити у в’язницю.

При цьому в ЄС нагадують, що варто серйозно ставитися і до дрібних порушень.

Наприклад, у деяких країнах заборонено пити пиво на вулиці: вас можуть оштрафувати, а якщо грошей немає — навіть забрати до дільниці.

Інший приклад — проїзд в громадському транспорті зайцем. Сівши в трамвай без квитка “тільки на одну зупинку”, можна отримати штраф у сотню євро. За інші порушення можна “попасти” на 3 тис. євро, а якщо протягом місяця цю суму не покрити — ризикуєте стати нев’їзним у цю країну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua