Рада встановила мораторій на стягнення заборгованості з "Чорноморнафтогазу"


Рада встановила мораторій на стягнення заборгованості з "Чорноморнафтогазу"

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №5370 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства “Чорноморнафтогаз” у зв’язку з тимчасовою окупацією території України”. За документ з другого разу проголосували 233 парламентарі (спочатку 206 нардепів).

Так, законом передбачається встановити мораторій на стягнення заборгованості з товариства. Підкреслимо, що документом мораторій встановлюється на строк до 1 січня 2019 року (як і було у редакції до першого читання). Зазначимо, що до другого читання профільний комітет пропонував встановити дію мораторію до терміну завершення окупації Криму – “на строк до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території України”.

Однак у ході розгляду у сесійній залі норма не була підтримана, і нардепи фактично повернулися до редакції закону в першому читанні.

Передбачається, що протягом дії мораторію підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому законом “Про виконавче провадження”, а також передбачені законодавством заходи по виконанню рішень, які здійснюються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами. Також підлягають зняттю накладені раніше арешти на рухоме майно товариства.

Дія закону також поширюється на виконавчі провадження, відкриті до набрання чинності з метою їх зупинки і розблокування роботи товариства. Крім того, встановлюється, що спеціальні дозволи на користування надрами, надані товариством на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території, строк дії яких закінчився у період тимчасової окупації, вважаються продовженими на період тимчасової окупації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дозволи “Чорноморнафтогазу” призупинено через податковий борг. Компанія заборгувала більш ніж 23 млн гривень рентної плати.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua