Президент Microsoft розкритикував владу США у зв'язку зі зберіганням кіберзброї


Президент Microsoft розкритикував владу США у зв'язку зі зберіганням кіберзброї

Президент і головний юрисконсульт Microsoft Corp. Corp. Бред Сміт висловився різко проти збору даних про уразливість операційних систем розвідуправління і владою різних країн, в першу чергу Агентством національної безпеки (АНБ) США.

У своєму блозі він пов’язав поширення вірусу-здирника WannaCry з крадіжкою даних про таких слабких місцях у АНБ.

“Раніше ми вже бачили, як дані про уразливість, які збирало ЦРУ, ставали відомими завдяки WikiLeaks. Зараз вкрадені у АНБ дані про вразливість створили проблеми для користувачів по всьому світу”, – написав Сміт.

Якщо провести паралель зі звичайною зброєю, то еквівалентним сценарієм в даному випадку стала б крадіжка ракет “Томагавк” у армії США, вважає він.
“Уже неодноразово експлойти, що в руках державних органів, потрапляли у відкритий доступ і завдавали масштабних збитків”, – додав Сміт.

За його словами, влада повинна не накопичувати дані про вразливість, а передавати їх розробникам, щоб вони могли усувати ці уразливості і підвищувати безпеку комп’ютерних мереж. Глобальна кібератака демонструє “ненавмисний, але руйнівний зв’язок між двома найбільш серйозними формами кіберзагроз сучасного світу – діями держав і організованої злочинності”, – стверджує Сміт.

Довідка Finance.UA:
 • за словами директора Європейського поліцейського агентства Роба Вейнрайта, жертвами масової кібератаки 12 травня стали близько 200 000 фізичних і юридичних осіб у 150 країнах.
 • згідно з даними Європолу, найбільше від атаки постраждали Великобританія і Росія.
 • відомо, що у всіх випадках використовувалася програма-вимагач. Вірус потрапляє в комп’ютер і шифрує всі файли, після чого вимагає оплату розблокування в цифровій валюті, біткоїнах.
 • викуп за вкрадену інформацію становив від 300 до 600 доларів у віртуальній валюті біткоїн.
 • для забезпечення безпеки фахівці радять встановити останні оновлення операційних систем і захисних програм.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua