Гонтарева заперечує політичний тиск при виведенні Діамантбанку з ринку


Гонтарева заперечує політичний тиск при виведенні Діамантбанку з ринку

Причиною прийняття Національний банком України (НБУ) рішення 24 квітня про визнання Діамантбанку (Київ) неплатоспроможним є невиконання його головою правління Олегом Ходачуком своїх зобов’язань щодо докапіталізації банку на 750 млн грн, заявила Валерія Гонтарева.

“Стояв дедлайн – 21 квітня, п’ятниця, який Ходачук своєю рукою написав в гарантійній заяві. На п’ятницю Ходачук не виконав своє зобов’язання, а в понеділок банк вивели з ринку”, – сказала вона.

Гонтарева уточнила, що на 1 квітня 2017 року Діамантбанк входив у другу двадцятку українських банків за розміром активів, повинен був виконати норматив 5% достатності регулятивного капіталу, однак порушив це зобов’язання.

За її словами, голова правління Ходачук сповістив НБУ про свій намір стати акціонером банку і внести в його капітал необхідні 750 млн грн, “приніс документи, приніс виписку з рахунка, що гроші у нього на це є, і написав особисту розписку, якого числа він їх внесе”.

“Ми ніколи не виводимо банк, якщо ми не дали можливість акціонерам або інвестору внести в нього гроші”, – зазначила глава НБУ, уточнивши, що Нацбанк вимагав підтвердити легальне походження цих коштів аудиторським висновком.

Коментуючи слова Ходачука про те, що основною причиною неможливості докапіталізувати банк у встановлені терміни стало затримання детективами Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) власника 2,5% акцій банку, екс-народного депутата Миколи Мартиненка, Гонтарева сказала: “Якщо головна причина відсутності грошей у Ходачука – це затримання Мартиненка, тоді запитайте у нього, чи реально він представляв себе інвестором і чому його власні гроші йому не дали перерахувати через затримання Мартиненка”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua