"Гроші Януковича" можна використовувати тільки після внесення змін до бюджету – Мінфін


"Гроші Януковича" можна використовувати тільки після внесення змін до бюджету – Мінфін

Конфісковані кошти оточення екс-президента України Віктора Януковича в розмірі 1,1 млрд дол., що становить близько 30 млрд у гривневому еквіваленті за поточним курсом Національного банку України, перераховані на рахунок Державного казначейства, однак надходження понад план можуть бути використані лише після внесення змін до Закону про державний бюджет.

Як повідомляється на сайті Міністерства фінансів України, в держбюджеті на 2017 рік надходження від спецконфіскації передбачені в розмірі 11,5 млрд грн і чітко зазначено, що ці кошти будуть спрямовані на оборону і безпеку, підтримку агровиробників, соціально-економічний розвиток регіонів, у Фонд регіонального розвитку тощо.

«Перевищення понад 11,5 млрд грн зараховується, однак може бути використане лише після внесення змін до Закону про державний бюджет. Кошти від конфіскації, які є разовим надходженням, мають певні обмеження відповідно до бюджетного законодавства, і можуть бути використані виключно для разових витрат», – йдеться в повідомленні.

Мінфін також зазначив, що облігації, арештовані на рахунках ряду нерезидентів, мали різні терміни погашення. До кінця 2016 року всі випуски, крім одного розміром 200 млн дол., були погашені, і кошти були зараховані на рахунки.

Таким чином, сума в 1,1 млрд дол. включає як тіло, так і нараховані відсотки. У той же час, Мінфін пояснив, що обговорювана при формуванні законопроекту про спецконфіскацію в 2015-2016 роки сума у розмірі 1,5 млрд дол. включала облігації і кошти на рахунках як в «Ощадбанку», так і в «Укргазбанку».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
В Контексті Finance.ua