ЄС зробив ще один крок до енергетичного союзу


ЄС зробив ще один крок до енергетичного союзу

Енергетичний союз поступово стає реальністю: так званий “закон про солідарність” (регламент ЄС 994/2010 про заходи щодо забезпечення безпеки поставок газу) отримав неофіційну підтримку Європарламенту і Ради ЄС.

Цей регламент є частиною пакету заходів, які Брюссель вважає необхідними для запобігання повторенню енергетичних криз 2006 і 2009 рр..

Принцип солідарності означає, що у разі дефіциту газу країна-постачальник повинна віддати пріоритет споживчому сектору і медичним установам сусідніх країн-учасниць ЄС, а не власним промисловим користувачам енергоресурсів.

Згідно з проектом регламенту, такий механізм активується, коли одна з держав ЄС заявляє про необхідність транскордонних інтервенцій для запобігання масштабній кризі.

“Принцип солідарності – важлива віха в контексті Енергетичного союзу. У минулому з тим, що саме означатиме солідарність, була пов’язана висока невизначеність, але тепер конкретики стало набагато більше. Примітно, що всі 28 країн на це погодилися”, – заявив старший науковий співробітник брюссельського Центру європейських політичних досліджень (CEPS) Арно Беренс.

Разом з тим ЄС відмовився від поділу країн на сім груп за географічним принципом, їх змінять групи ризику – їх буде 13, причому держави блоку будуть брати участь відразу в кількох групах, що підвищить їх гнучкість і функціональність, вважають експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування