У Росії пропонують скоротити кількість пенсіонерів


У Росії пропонують скоротити кількість пенсіонерів

Екс-глава Мінфіну РФ, керівник Центру стратегічних розробок (ЦСР) Олексій Кудрін підготував для президента країни Володимира Путіна стратегію, яка пропонує скоротити число пенсіонерів.

Колишній міністр фінансів РФ знову виступив з пропозицією підвищити пенсійний вік: це дозволить створити стійку пенсійну систему. На думку ЦСР, вік виходу на пенсію треба підвищити для жінок до 63 років, для чоловіків – до 65. Підвищення необхідно проводити кроком по півроку, починаючи з 2019 року.

Як пише видання “Ведомости”, автори цієї пропозиції порахували, що в результаті прийняття і введення такого заходу число пенсіонерів скоротиться на 9%, до 38,52 мільйона осіб.

“За 2014-2016 рр. середня пенсія скоротилася на 7% в реальному вираженні, склавши 1,5 прожиткового мінімуму пенсіонера і 34% від середньої зарплати (середня страхова пенсія – 1,6 і 35,6% відповідно), йдеться в матеріалах ЦСР. У 2012 р. співвідношення середньої пенсії з прожитковим мінімумом досягало 1,8, і прийнята в тому ж році урядом стратегія довгострокового розвитку пенсійної системи передбачала для страхових пенсій довести цей показник до 2,5–3, а співвідношення пенсії з середнім заробітком – до 40%”, – зазначає газета.

Ще одним заходом щодо виведення пенсійної системи з кризи пропонується посилення умов для отримання пенсій: необхідно підвищити мінімальний стаж для нарахування страхової пенсії до 20 років, тоді як зараз відбувається поступове підвищення до 15 років до 2024 року. Мінімальне число пенсійних балів – ще одного показника для нарахування пенсій – також необхідно підвищити, вважає Кудрін. Зараз заплановано підвищення до 30 балів до 2025 року, ЦСР хоче підвищення цього показника до 52 балів.

Що стосується соціальної пенсії, яку отримують ті, хто не зміг заробити на страхову (зараз вона нараховується при досягненні віку 60 років для жінок і 65 для чоловіків), то її запропоновано призначати у віці 68 років.

Ще одна ініціатива – посилення умов для отримання дострокових пенсій лікарям і вчителям: мінімальний стаж буде підвищений до 35 років.

“За розрахунками експертів ЦСР, реалізація запропонованих заходів дозволить підвищити співвідношення страхової пенсії з прожитковим мінімумом до 1,85 до 2024 року і до 2,33 до 2035 року, при цьому трансферт з бюджету на фінансування пенсій скоротиться на 0,9% ВВП до 2024 році і на 2% ВВП до 2035 року, тобто фактично обнулиться. Співвідношення середньої страхової пенсії з середньою зарплатою збережеться на рівні не нижче 34%, обіцяють автори стратегії”, – повідомило видання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua